Share
rotate background

Specyfikacja wiązarów

Specyfikacja wiązarów

Nasze kratownice są tańszą alternatywą dla dachów o konstrukcji stalowej nawet do 50% a także dla tradycyjnej więźby dachowej. Znajdują zastosowanie przy budowie większości obiektów na przykład:
budynków mieszkalnych, obiektów handlowych
budynków produkcyjnych i magazynowych
hal sportowych i widowiskowych,
obiektów gastronomicznych i hoteli,
budynków inwentarskich.

CHARAKTERYSTYKA PRODUKCJI WIĄZARÓW

elementy wiązarów wykonane z drewna świerkowego lub sosnowego strugane czterostronnie z fazą na krawędziach (fazy zabezpieczają krawędź przed wyłupaniem oraz dają estetyczny wygląd wykonania).
Przekroje desek z których  wykonujemy wiązary są dokładnie obliczane przez konstruktora tak aby dały odpowiednią wytrzymałość.
Produkowane przez nas wiązary stosowane są do zabudowy jednorodzinnej oraz przemysłowej zgodnie z normami Europejskimi, w zabudowie jednorodzinnej możliwość uzyskania użytkowego poddasza.
Wiązary wykonujemy z drewna o klasie jakości C24 i wilgotności +/-18%,
możliwość wykonania kratownic o rozpiętości do 30 m bez podparcia.
W przypadku konserwacji kratownic środkami ogniochronnymi lub grzybobójczymi drewno konserwujemy po jego obcięciu na długość co wpływa na bezpośrednie zabezpieczenie całości surowca (przekroju poprzecznego drewna).  Płytki kolczaste do połączeń wiązarów stosujemy ocynkowane lub z powłoką galwanizacyjną firmy MITEK.

 

  • /